Itali – Kosta Rika, formacionet zyrtare

itali

Ja si do të luajnë sot në ndeshjet e dyta të Grupit D Italia dhe Kosta Rika, e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës:

Itali – Kosta Rika (18:00).

Itali (4-1-4-1): Bufon: Abate, Barzajli, Kjelini, Darmian; De Rosi; Kandreva, TMota, Pirlo, Markizio; Baloteli. Trajner: Çezare Prandeli.

Kosta Rika (5-4-1): Navas; Gamboa, Akosta, Gonzalez G., Umana, Diaz; Ruiz, Borges, Tejeda, Bolanos; Kempbëll. Trajneri: Horge Luis Pinto.

Gjyqtar: Enrike Oses (Kili).

/Start/E.G/

Leave a Reply